"Nie bądź miętki, zrób to dla jaj"

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =
zdjęcie
Piłkarze ręczni Piotrkowianina włączyli się do ogólnoświatowej akcji Movember polegającej na zapuszczaniu w listopadzie zarostu (wąsów). Zachowanie ma prowokować do dyskusji o raku jąder i prostaty. Idea ma uświadamiać panom, jak ważne są regularne badania i dbanie o swój stan zdrowia.
Do akcji Movember włączyła się PGNiG Superliga i kluby sportowe, w tym Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Piotrkowscy szczypiorniści nagrali filmik "Nie bądź miętki, zrób to dla jaj", który w dość humorystyczny sposób przekazuje to, co w całej akcji najważniejsze czyli profilaktyka i regularne poddawanie się badaniom! W rolę aktorów wcielili się oczywiście nasi zawodnicy.
 
- Mężczyźni są silni, nie boją się wielu spraw, płaczą tylko w wyjątkowych sytuacjach, jednak słowo „badanie” budzi u nich niechęć i przerażenie. Zazwyczaj jest to lęk nieuzasadniony. Medycyna idzie do przodu, a badania w większości są już bezbolesne, szybkie oraz przeprowadzane w intymnych i komfortowych warunkach – informują inicjatorzy akcji i dodają.
- Rak jądra dotyka głównie mężczyzn między 14 a 34 rokiem życia. Rak prostaty – już po 45 roku życia. I chociaż nowotwory są najczęstszą przyczyną śmierci mężczyzn w Polsce, to mówienie o nich – a zwłaszcza o tych atakujących okolice intymne – jest tematem tabu.
 
← powrót